Roliga objekt auktioneras ut i Hansakvarteret – kändisar bidrar med både smått och stort

Pressbild
Prylar som ska auktioneras ut
Världens största dubbelplatinaskiva, en affisch signerad av Tähkä, sällsynta exemplar för Iittalasamlare och signerade spelskjortor är några av föremålen på välgörenhetsauktionen.
Publicerad:

Onsdagen den 2 oktober ordnar Hansakvarteret en välgörenhetsauktion där de speciella och roliga objekten har donerats av kändisar och företag i Åboregionen. Intäkterna från auktionen går oavkortade till Sylva, en organisation som stödjer cancersjuka barn, ungdomar, unga vuxna och deras familjer. Vär

Nyhetschef, reporter
Publicerad: